Biz Kimiz

DMY Elektronik Yatırımlar grubunun temelleri, 1980 yılında İstanbul Galata’ da eski bir Fransız okulu olan College des Freres Saint Pierre’ in bodrum katındaki 60 m² ‘de Özdisan Elektronik A.Ş.’ nin Davut Yurttaş ve Mustafa Yurttaş tarafından kurulması ve kesintisiz güç kaynağı ve elektronik alanda ilk üretimleri yapmasıyla atılmıştır.

İsim açılımı Özel – Diod – Sanayi olan Özdisan, ileri teknoloji içeren pek çok elektronik komponenti Türkiye’ye getirerek kullanıcıların hizmetine sunmuş ve bugün Türkiye’nin en geniş ürün ağına sahip elektronik komponent distribütörüne dönüşmüştür.

Özdisan’ ın içinden ayrışarak kesintisiz güç kaynakları üretiminde lider konuma erişmiş olan İnform A.Ş. 2010 yılında Fransız Legrand grubuna satılarak, DMY Elektronik Enerji Petrol İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin kurulması ile iştirakler ve grup şirketleriyle birlikte yeni yatırımlara yön verilmesine vesile olmuştur.

DMY Elektronik Yatırımlar, bugün inşaat, turizm ve gayrimenkul alanlarında yatırım, uygulama işletme amacına yönelik faaliyetlerde bulunmakta, ve bunun yanı sıra elektronik, elektrik, enerji, otomasyon, denizcilik, vb. alanlarda faaliyet gösteren grup şirketlerine yönelik danışmanlık, hizmet ve ortak satın alma hizmetleri sunmaktadır.

DMY Elektronik Yatırımlar bünyesinde 2013 yılında faaliyetlerine başlayan DMY ENERJİ , yenilenebilir enerji alanında Güneş Enerjisi Santralleri kurulumları yaparak ülke ekonomisine değer ve fayda üretme amacıyla çalışmalarına devam etmektedir. Bünyesinde bulunan 7 Enerji firması ile yatırımcısı olduğu Lisanssız GES projelerinin kurulum ve devreye alma hizmetlerini kendi kadrosu ile gerçekleştirmektedir.

Davut ve Mustafa Yurttaş

DMY Enerji, DMY Elektronik Grup şirketidir. Grup hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Amacımız

DMY Enerji olarak öncelikli hedefimiz, ülkemizin kendi kaynaklarını verimli ve bağımsız bir şekilde kullanmasına öncülük etmektir. Ülkemize olan sorumluluğumuzu yerine getirmek adına, AR-GE , Mühendislik ve Stratejik planlama gibi en iyi bildiğimiz işlerden yola çıkarak orta ve uzun vadede Yenilenebilir Enerji alanında yeni GES Projeleri yatırımlarına devam etmeyi ve bu sistemlerin tüm işletme, bakım – onarım faaliyetlerini yürütmeyi planlıyoruz.

Enerji verimliliğini daha kaliteli ve ekonomik hale getirecek yerli ürün yatırımlarını destekleyerek, saha operasyonlarını sağlıklı hale getirecek süreç iyileştirmelerine ve bunları gerçekleştirebilecek kaliteli insan kaynağına yatırım yaparak ve tabii ki tüm bu konularla ilgili zamanında karar alabilecek yönetim stratejilerini geliştirerek yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz.